Bemutató készítése leírás alapján 2.

A diák egységes megjelenéséhez szükséges beállítások


Készíts négyoldalas bemutatót a minta és a leírás szerint!

  1. A diák háttere baracksárga RGB(255, 234, 164) kódú, a szöveg és a rajzszín pedig sötétzöld RGB(84, 130, 53)színű legyen! Használd a Dia/Oldal tulajdonságai/Szín menüt és itt definiáld a megadott kódú színt barackszín néven! A zöld színt egy téglalap rajzolásával definiáld, utána Jobb egér klikk/Terület és nevezd el zöldolló néven.

  2. A diákon egységesen Arial betűtípust és a minta szerinti kétféle betűméretet: 60 és 27 pontosat alkalmazz! A beállításokat a Mintadián végezd el. Az első dia szövegei és a többi dia címe félkövér betűstílusú és a diához képest vízszintesen középre igazított legyen!

  3. Készítsd el a második diát! Az elrendezések közül válaszd a Cím, Tartalom típust és másold át a szöveges forrásból a szöveget a megfelelő helyre!

  4. Mentsd el a munkádat fodraszat néven.

$$\ \ $$

Az első dia kialakítása

Az Impress saját rajzeszközeinek használata


Az első diára a fodrász szalon mintán látható logóját készítsd el a prezentációkészítő program alakzatainak használatával!

  1. A rajzon kétféle színt használj: a dia hátterének megfelelő RGB(255, 234, 164) kódú baracksárgát és a szövegszínnek választott sötétzöldet RGB(84, 130, 53)! $$\ \ $$
  2. Szúrd be a logó alapját adó háromszöget a mintának megfelelő állással! A háromszög befoglaló téglalapja 12 cm széles és 10 cm magas legyen! A háromszög szegélye 6 pont vastagságú legyen! Valósítsd meg, hogy a szegélyből a minta szerinti részek ne látszódjanak! A háromszög a dia közepén helyezkedjen el, ehhez válaszd a Jobb egér klikk/Igazítás menüpontot.

  3. Készítsd el a „Gubanc Szalon” és a „Férfi fodrászat” feliratot. A szöveg Arial betűtípusú, 60 pontos méretű, félkövér stílusú, sötétzöld RGB(84, 130, 53) színű és a rajz többi eleméhez és a diához képest is vízszintesen középre igazított legyen!
$$\ \ $$

Az olló elkészítése

Munka GIMP-ben és a LibreOffice Impress rajzeszközeivel

$$\ \ $$ Készítsd el a mintán látható ollót először egy üres diára!
  1. Az olló rajzához a felollo.png rajzrészlet áll rendelkezésre. Az ollót színezd át a megadott RGB(84, 130, 53) zöld színre a GIMP program segítségével, majd exportáld zold_felollo.png néven.

  2. Ezt a zold_felollo.png fájlt szúrd be egy üres diára, majd méretarányait megtartva állítsd 6 cm magasra.

  3. Tükrözött másolatával a minta szerinti nyitott ollót alakítsd ki az ollószárak elforgatásával.

  4. Az olló két felének megfelelő illesztését a tengelyt ábrázoló körök fedése segíti elő.

  5. Foglald csoportba a két ollószárat: Jelöld ki őket együtt körbekerítéssel, vagy a Shift+ kattintás segítségével, majd Jobb egér klikk/Csoportba fogalalás így ezentúl egy objektumnak fognak számítani, és együtt tudod őket mozgatni.

$$\ \ $$

Ollók elhelyezése a bemutatóban

Arányos kicsinyítés, igazítás

$$\ \ $$
  1. Illeszd be az elkészült, csoportba foglalt olló képét az első diára a mintának megfelelően.
  2. $$\ \ $$
  3. A következő három dia jobb felső sarkában az első dián elkészített olló jelenjen meg arányosan 4 cm szélességűre kicsinyítve!
  4. $$\ \ $$
$$\ \ $$

A 2. dia kiegészítése

Ikonok beillesztése, formázás

$$\ \ $$
  1. A második dián a felsorolás térközét állítsd 24 pontosra, a szöveg betűstílusát dőltre és alatta fodrászati piktogramokat jeleníts meg!
  2. $$\ \ $$
  3. Az öt piktogramot, az ikon1.png ..., ikon5.png állományokból szúrd be tetszőleges sorrendben!
  4. $$\ \ $$
  5. A piktogramok méretét egységesen és az oldalarányok megtartásával módosítsd 3 cm magasra!
  6. $$\ \ $$
  7. A piktogramok egymáshoz képest függőlegesen középen és vízszintesen egyenletesen elosztva a dia alján jelenjenek meg!
  8. $$\ \ $$
$$\ \ $$

A 3. dia elkészítése

Táblázat a bemutatóban

$$\ \ $$
  1. A harmadik dián az árlistát szegély nélküli táblázattal készítsd el!
  2. $$\ \ $$
  3. A Cím, Tartalom elrendezést kiválasztva kattins a Táblázat beszúrása menüre

  4. Szúrj be egy 2 oszlopos 9 soros táblázatot! Ne legyen fejlécsora, ne legyen sávozva.

  5. A forrásszöveget felhasználva töltsd ki a táblázatot. A betűtípus most is Arial, sötétzöld

  6. Az árlista háttere a diaháttérrel azonos színű legyen! Az oszlopszélességeket úgy állítsd be, hogy sortörés ne legyen!
  7. $$\ \ $$
$$\ \ $$

A 4. dia elkészítése

Képek beszúrása, animálása, diaátmenet

$$\ \ $$
  1. A negyedik diára szúrd be a kep1.jpg, ..., kep4.jpg képeket a mintán látható elrendezésben! Mind a négy kép magasságát az oldalarányok megtartásával 7 cm-re állítsd, és 5 pont vastag, fehér szegéllyel jelenjenek meg! A képek részben – területük egynegyedénél kisebb mértékben – takarják el egymást a minta szerinti sorrendben!
  2. $$\ \ $$
  3. A képek valamilyen helyben megjelenő típusú animációval, kattintás nélkül, egymás után és 1 másodperces időzítéssel kerüljenek a diára!

  4. A diák között állíts be egységes szintén helyben megjelenő típusú áttűnést (diaátmenetet)! A diák váltása kattintás nélkül 1,5 másodpercenként történjen! Állítsd be, hogy a diavetítés automatikusan elölről induljon újra az utolsó dia megjelenítése után!

  5. Kész!! :-))
$$\ \ $$